OFRII.com - Red Rocket OFRII.com - 8k wallpapers, foto OFRII.com - Samuraj - bojove umeni - zbrane OFRII.com - Svt Ponorek OFRII.com - 3D medely - 3D tisk - 3D scan OFRII.com - Akvaristika, Akvarijn ryby, Akvarijn rostliny ORFII.com - Freediving - voln potapn ORFII.com - Astrologie - horoskop, znamen, souhvzd, zvrokruhy ORFII.com - Vesmr - planety, galaxie, hvezdy ORFII.com
Reklama
3D tiskárny
AONN.cz
ENKII Byl jednou jeden... vynalezce online na enkii.cz
Spřátelené Weby
1HRY.cz - hry online zdarma
NIKEE HRY, superhry, 1000her, webhry, flash hry, hry online, hry zdarma
HRY2.eu - hry online, 1000her, mimoni, planeta mimonu, herna, webhry, herni, minihry
Uloz si video Nahnoji.cz
biotechart.cz - animovane obrazky GIF z oblasti biologie, technologie a umeni
Globální mediální server TetriSys

Programy - Modelování ve 3D

Modelování ve 3D je ve většině případů doménou profesionálů. Tomu také odpovídají částky, za které se profesionální nástroje prodávají. Naštěstí však existuji alternativy, které nevyžadují žádnou investici a ovládání zvládnou i méně zkušení uživatelé.


Tinkercad je webový modelářský nástroj pro tvorbu 3D modelů pro 3D tiskárny. Tento program je určen pro začátečníky. Zároveň je to zdařilá ukázka toho, že rozdíly mezi desktopem a webem se už smazávají.


Tinkercad.comvíce o Tinkercad
123D Design

Autodesk 123D Design je výkonný a přitom snadno použitelný software umožňující vytvářet detailní 3D i 2D modely. Modelování s programem lze provádět velmi rychle, protože program vám nabízí spoustu dobře ovladatelných nástrojů a rychlých funkcí jako například modelování z již připravených tvarů, které jednoduše upravíte a přidáte k nim potřebné detaily.

Autodesk 123D Design zahrnuje velmi intuitivní rozhraní s moderním designem. Na hlavním panelu nástrojů se v pravém horním rohu okna nachází malá kostka, které vám umožní podívat na model, který právě vytváříte, ze všech stran kolem dokola. Autodesk 123D Design nabízí i celou řadu tutoriálů a videí krok za krokem pro dobré pochopení klíčových vlastností a využití všech možností softwaru.

více o 123D Design
Blender je velmi kvalitní nástroj pro 3D modelování, který je dostupný pro více platforem. Obsahuje většinu funkcí známých z drahých komerčních produktů od prostého modelování, přes práci s kamerou a světly, až k pokročilým NURBS křivkám atd. Program je šířen zcela zdarma, a tak si každý může vyzkoušet práci s trojrozměrným prostorem. Mezi funkcemi programu najdete například částicové systémy, které se mimo jiné umí odrážet od pevných povrchů, pokročilý LSCM unwrap systém pro rychlý a kvalitní UV maping, ramp shading a další. Jako plugin je přístupný YafRay.

více o Blender
DesignSpark Mechanical, nový software pro 3D navrhování od společností RS Components a Allied Electronics, je ideálním nástrojem pro konstrukci a koncepční navrhování. Díky intuitivnímu uživatelskému rozhraní je software DesignSpark Mechanical vynikající pro přechod od 2D k 3D návrhu a mohou si jej snadno osvojit i konstruktéři, kteří nepracují s CAD softwarem.


více o DesignSpark Mechanical
Pro 3D modelovaní existuje nespočet programů. Ve většině z nich ale uživatel modeluje v režimu WYSIWYG, tedy myší manipuluje s objekty přímo v projekci. V OpenSCADu ale modely programujete: vytváříte základní tvary a ty k sobě např. přičítáte nebo od sebe odečítáte. Říká se tomu CSG modeling. Pokud budete vyrábět film nebo hru, asi budete chtít pracovat spíše s vizuální stránkou věci; oproti tomu, pokud budete modelovat součástku do stroje, bude vás spíš zajímat absolutní kontrola nad tvarem objektu. V tom případě by vás mohl OpenSCAD zaujmout. Používá se převážně k návrhům součástek.více o OpenSCAD

©Ofrii 2012
NIKEE.net
ALYSS.cz
SIFEE.biz
ENKII.cz
OFRII.com